GÜNÜN FIRSATLARI
YENİ ÜRÜNLER

 

 

 

 

 

Teslimat ve İade Şartları

Teslimat & İade Koşulları

 

Teslimat:


1.     Ürünler Aras Kargo ile Türkiyenin her yerine 5 TL’ye (KDV Dahil) gönderilmektedir. Ürünleri başka bir kargo firması ile gönderilmesini istediğinizde gönderim ücreti firmaya göre değişiklik göstermektedir.(Sürat: 8 TL, Yurtiçi: 9 TL)


2.     Ürünler ücretsiz özel hediye paketiyle yollanmaktadır.


3.     Siparişleriniz TURKİYE'nin her yerine 3 iş günü içerisinde teslim edilecektir.


4.     Eğer ürün hiçbir şekilde tedarik edilemeyecekse (atölyenin ilgili ürünün üretimini durdurması gibi) müşteri asla bekletilmez ve en fazla 7 gün içinde ödeme şekline göre iade yapılır ve satış iptal edilir.


5.     Ürünlerin kargoya tesliminden sonra Aras Kargo veya PTT ile 1-2 günde teslim edilir.


8.     Ürünlerin kargoya tesliminden sonra takip numaraları Siparişlerim kısmından ulaşabilirsiniz.

 

İade Koşulları – Vazgeçme/Sebepsiz iade hallerinde:


1.     Almış olduğunuz ürünü ambalajını tahrip etmeden/bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile vazgeçme hakkınızı kullanarak iade edebilirsiniz. Ambalajı bozulmuş, kullanılmış, tahrip edilmiş vesaire şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.

2.     Ürün elinize ulaştığında paketi teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturunuz ve ürünü teslim almayınız. Tutanak tutturduğunuz takdirde ürün geri iadesi yapılabilmektedir. Kargodan kaynaklı tahribat oluşmuş ürünlerin tutanak olmadan iadesi yapılmamaktadır. Ürün iadesi yaparken;


 * Ürünü ve tüm parçalarını, 

Ürün ile gönderilen faturanın tüm nüshalarını,

Sipariş numarınızı da içeren iade formu ile,

Aşağıda belirtilen DEPO adresimize iade ediniz


3.     Web sitemizden satın alınan küpelerin iadesi hijyen nedeni ile yapılamamaktadır:


4.     Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün bize ulaştığı andan itibaren yedi (7) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 1-3 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.


5.     Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vesaire durumları tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iadesi yapılamamaktadır.


6.     Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde iade kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.


7.     Ürün iadesinde ürün ücretinin tamamı iade edilir. Ancak ürnü satın alırken kargo için yapmış olduğunuz ücreti aidesi yapılamaz.


8.     Siparişler kargoya verilmeden önce iptal edilirse ürün ücreti ve kargo ücretinin tamamı iade edilir. Ancak ürün kargoya verildikten sonra sipariş iptal edilemez. Ürünü kargodan teslim alarak (ürünün hasarsız olduğunu kontrol edip emin olarak) madde 2’ye uygun olarak iade işlemleri başlar.


9.     Ürün iadelerinde karşıdan ödemeli olarak yollanan paketlerde, ürün teslim alınır ve ürün ücret iadesi yapılırken karşıdan ödeme tutarı tahsil edilerek ücret iadesi yapılır.


10.  Satınaldığınız ve kargoya verilen ürünleri iade etmek istediğiniz durumlarda kargoyu teslim alıp yukarıda belirtilen şekillerde iadesini yapmalısınız. Teslim alınmayan ve iptal edilmesi istenen siparişler için iptal işlemi yapılır ancak iade kargo ücreti ürün ücretinden düşülerek iadesi yapılır.


11.  Ürün iadesini yapmadan önce bizimle irtibata geçerseniz, Elenor Odette olarak aldığımız uygun kargo ücretlerinden yararlanarak ürünlerinizi daha uygun fiyata iade etmenizi sağlayabiliriz.


12.  Ücret iadesi, ödemenin yapıldığı şekilde yapılır. EFT/Havale ile yapılan ödemelerde EFT/Havale’nin geldiği hesaba, kredi kartı ile yapılan alışverişlerde de, alışverişin yapıldığı kredi kartına geri ödeme yapılır. 


Depo Adresimiz: Seyitnizam Cad. No:162/c İlyas Tekstil -  Zeytinburnu / İSTANBUL